Wygodne buty

Jednym z powodów dobrego samopoczucia są wygodne buty. By sobie je jednak zapewnić, trzeba dobrze znać własne potrzeby i ograniczenia, i w żadnym razie nie być nieszczęsnym niewolnikiem mody.

Dodatkowo, by wyruszyć na poszukiwanie właściwego obuwia, należy – niestety – zaopatrzyć się w nieco większą ilość gotówki. Bo to tak już jest, że tanie buty niekoniecznie są znowu tak tanie, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Kupując buty, które kosztują niewiele, powinniśmy mieś świadomość, że taki but wytrzyma z nami zazwyczaj jeden sezon, nie więcej. A przy okazji może on dostarczyć różnorakich cierpień, których buty nieco droższe starają się nam jednak oszczędzić.

078021b.jpg


A poza wszystkim pozostaję bilans ekonomiczny – wybierając się na zakupy, należy ocenić, jak długo buty mają nam służyć; przypomnieć sobie, jakim żalem napawa nas pozbywanie się ulubionych przedmiotów – i przyda się nam świadomość, że but lepszy i droższy będzie nam służył wiele lat, i jego wartość tym samym się zamortyzuje. Zaś but tańszy, poprzez nieustanną potrzebę wymiany, wzrośnie w cenie, rokrocznie drenując nasz portfel.
Jeśli więc lubimy chodzić, i ta czynność zajmuje nam kilka godzin dziennie – powtarzam raz jeszcze – lekceważmy modę, chyba, że wyjątkowo, jest ona wygodna. Ale nie są to zbyt częste przypadki, szczególnie w Polsce, gdzie trwa w zasadzie nieustanny festiwal butów z czubami. Ani to ładne, ani wygodnie – niemniej wciąż, w pewnym kręgach, modne. Dlatego nie dajmy się zasugerować niczemu, co nie koresponduje z naszymi ograniczeniami, i trybem życia.
Mało który z nas posiada stopę wzorcową: szczupłą, ale nie za bardzo, bo but będzie spadać; umiarkowanie długą – bo ci o zbyt dużej i zbyt małej stopie również mają kłopoty nabywcze; nie za szeroką jednocześnie; o podbiciu nie nazbyt niskim, ale i bez płaskostopia; również bez wystających kości i innych nieestetycznych dodatków, jak, dajmy na to, odciski.

Tak się już składa, że wszystkie wymienione powyżej przypadłości to właśnie codzienność użytkowników butów. Dlatego, by znaleźć coś właściwego dla nas, czasem trzeba zedrzeć buty już posiadane.
Oferta jest ogromna, łatwo dać się wmanewrować w produkt, który w żadnym razie nie będzie nam dobrze służył. Wybierając buty starajmy się połączyć względy estetyczne ze zdrowotnymi – bo wygoda przede wszystkim.
To są na pozór zupełnie oczywiste uwagi, ale wystarczy rozejrzeć się po ulicach, by zobaczyć, że wiele osób nosi buty dobrane zupełnie bez wyobraźni, oraz – co często widać – są one dla nich źródłem autentycznego bólu. Popytajmy również znajomych, i przypomnijmy sobie niektóre z naszych obuwniczych zmagań – a wtedy okaże się, że oczywiste uwagi nie są wcale takie oczywiste.

I powtórzę również raz jeszcze: czasem lepiej kupić buty droższe, a sprawdzonej firmy – one posłużą nam dłużej, i lepiej. A wygodne buty to inwestycja nie tylko w kondycję stóp, ale i w zdrowie całego organizmu. Bo spacer to najłatwiej dostępna forma uprawiania sportu. Pod warunkiem, że jego zwolennicy nie przypominają fakirów przy pracy …

hastagi na stronie:

#wygodne buty damskie #sandały na szeroka noge #szerokie buty damskie

Related posts

Top